Maraş Haber,Sarıgüzel Köyü Haber Merkezi,Kahramanmaras Yerel Haberler,-MARAS SARIGÜZEL HABER VE TANITIM SİTESİ, KAHRAMANMARAŞ SARIGÜZEL KÖYÜ VE ÇEVRESİNİ TANITMAYI AMAÇ EDİNMİŞ BİR WEB SİTEDİR.SARIGUZEL NET KAHRAMANMARAŞ HABERLERİNİN WEB SİTESİ sariguzel.net-
Yeni Sayfa 1

Untitled web-page

Anasayfa

Sarıgüzel

Foto Galeri

Sizdengelenler

Foto-Ekle

Ziyaretçi Defteri

İletişim

Anket

Üyelik Formu

     

Sarıgüzel Manzarası

sarıgüzel cevizi sarıgüzel sarıgüzel berit dağ berit dağ

 

Ziyaretçi Defteri

 

Kahramanmaraş Hava Durumu

  KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş Hava Durumu

Sarigüzel

Mahallesi

Onikişubat

Son Dakika kahraman maraş haberler Meclisten Geçen Affın Kapsamı Nedir   |   Sarıgüzel'de Ceviz Hasadı Başladı   |   Fakılar obası suya kavuştu   |   İzzet Sağlamer Eylem yaparak hakkını arıyor   |   Sarıgüzelin Domurlar Obasına Cami Yapıldı   |   Sarıgüzel Köyü Muhtarı Mecliste   |   İzmir de 5.0 Büyüklüğünde Deprem Oldu   |   Uçuruma Yuvarlanan Öğrenci 3 Saat Sedyede Taşındı.   |   Başbakan Erdoğan Esad Dur dedi   |   Dindar nesiller yetiştirmeyi Nasıl anlamalı   |   İran'dan Türkiye'ye tehdit gibi Açıklama   |   Andırın İlçesine Paletli Ambulans   |  

Yeni Sayfa 1

Kamil Aydoğan - Eğitimli nesiller
Kazım PORTAKAL- Köşe taşı yazılar
M.İsmail KUTUPYILDIZI-Aile Danışmanı
İdris Kevkir - Hatıram Var
Kazım ALIÇ - Eğitim Notları
Ali ELMA - Editör Bakışı

KSÜ Ceviz Hattı Ceviz Bilgi k...
Kamil Aydoğan ve KISIK VADİSİ ...
Fakılar Obası İçme Sularının O...
Kahramanmaraş'ta okul müdürünü...
Göç Yolunda Sarıgüzel'den Görü...
Kahramanmaraş'ta Dehşet kaza: ...
Devlet memuru Muhtarlar 340 TL...
Kahramanmaraş Göksunda Şehidin...
İzmir de 5.0 Büyüklüğünde Depr...
Güvenilir et ve et markası aza...
Kahramanmaraş son dakika olay ...
SQL Server 2012 eğitim Kitabı ...
Muhtarlar iftarda biraraya ge...
Taşlıyurt Mahallesi yeni yola ...
Taşımalı Okul İnşaatında sona ...
Kahramanmaraşın 3.Otobüs Firma...
Kertmenliler Yayla Şenliğinde ...
2 Yılda 3 Yavru Alınacak Şamil...
Kurbanlıkları Sarıgüzel'den Al...
Sarıgüzelin Domurlar Obasına C...
İzzet Sağlamer Eylem yaparak h...
SARIGÜZEL KÖYÜ AKSU TV DE...
Abdurrahim Karakoç Hakka Yürüd...
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN...
Sarıgüzel Köyü Muhtarı Meclist...
Türkiye Ceviz Çalışma Grubu Ka...
Sarıgüzel yine Kamil Elma dedi...
İkizce Mahallesini tanıyalım...
Sarıgüzel yaylası- Çimen yayla...
Başkan Poyraz Muhtarlara İftar...

Kurbanlıkları Sarıgüzel'den Alıyoruz...
Kamil Aydoğan ve KISIK VADİSİ hakkında...
9 Yasindaki kiz havuzda boguldu...
Sarıgüzel yaylası- Çimen yaylası...

 
PARA PİYASASI


12 şubat Kahramanmaraş

Sarıgüzel


 

Devlet memuru Muhtarlar 340 TL maaş alıyor
Köy ve mahalle Muhtarları 2012 yılında olmasına rağmen 340 TL maaşla binlerce kişiyi yönetiyorlar.Kamu görevlisi olan Muhtarlar sorunlarına çare bulmak için çalmadıkları kapı kalmadı ama nafile.


Muhtarlar ''Türkiye Mahalle ve Köy Muhtarları Platformu'' aracılığı ile bir araya geliyorlar ve sorunlarını topluca dile getiriyorlar.
Bir çok muhtar sorunlarını dile getiriyor ancak hepsinin sorunları aynı.


ŞEHİR VE KASABALARDAKİ MAHALLE MUHTAR VE İHTİYAR HEYETİ KANUNUBakanlar Kurulu Karar Tarihi - No: 04/04/1945 - 3/2412


Dayandığı Kanun Tarihi - No: 10/04/1944 - 4541


Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi - No: 26/04/1945 - 5991

Bakanlar Kurulu Karar Tarihi - No: 04/04/1945 - 3/2412

Dayandığı Kanun Tarihi - No: 10/04/1944 - 4541


Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi - No: 26/04/1945 - 5991


12 BİN OY ALDIM 340 TL MAAŞIM VAR

Hırka-i Şerif Mahallesi Muhtarı Hikmet Gündüz, “Ben 12 bin oy alarak seçildim ve 32 bin kişilik bir mahalleyi yönetiyorum.

“Muhtarlar olarak 340 TL maaş alıyoruz. Aylık giderimiz bunun iki üç katı. Belge başına 4 TL alıyoruz ama E-Devlet sistemine geçildikten sonra belgeden gelin gelirimiz yüzde 90 oranında azaldı. Bunun yanı sıra özellikle büyükşehirlerdeki kalabalık mahalle muhtarları 1 ya da 2 personel çalıştırmak zorunda. Fakat elektrik, su, telefon ve emniyet müdürlükleriyle ortak kullanılan otomasyon sisteminin çalışması için gerekli olan internetin faturasını bizler ödüyoruz.

Bize 340 TL maaş alan muhtarların emekli olması için bir aylık en düşük oranla 285 TL Ba-Kur ödemesi var. Sosyal güvence kapsamında işveren (Bağ-Kur’lu), idari olarak ise 657’ye tabiyiz. Yani devlet memur statüsündeyiz. Muhtarlar kamu görevlisi midir yoksa 340 TL maaş alan bir işveren midir? Bu tezatlığın ortadan kaldırılması lazım”KAHRAMANMARAŞ'TAN 19 MUHTAR MECLİSE ÇIKARTMA YAPTIKahramanmaraş ilinden 19 muhtar sorunlarını dile getimek için meclise gitti.Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Mehmet Sağlam,Ak Parti Grup Başkan Vekili Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal,Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Nevzat Pakdil ile görüşme yapan muhtarlar olumlu bir görüşmeden memnun kaldılar.Başlıca sorunlarının MAAŞ,Sosyal güvenlik , yetki ve kimlik olduğunu dile getiren Muhtarlar heyeti sorunlarını birinci ağızdan anlattılar ve sonuç almayı umuyorlar.BAĞKURLUYUM AMA ÜCRETLİ TEDAVİ OLUYORUM


Sarıgüzel Muhtarı Kamil Elma;2 dönemdir muhtarlık yapıyorum,Zorunlu olarak Bağ-Kur lu oldum.Muhtar olmadan önce yeşil kartım vardı,muhtar olunca bağkurlu oldum ancak muhtarlar primini kendisi yatırıyor ben primleri ödeyemedim.Daha önce prim maaştan fazlayadı şimdi neredeyse başbaşa ancak bizim tek ihtiyacımız bağkur değilki.Sadece telefon faturam 90 tlyi buluyor.Hastanede ücretli tedavi oluyorum ve ilaçları para ile alıyorum.Hasta olmamak için dua ediyorum dedi.


KURUMSAL KİMLİĞİMİZ YOKiSTANBUL Sümbülefendi Mahallesi Muhtarı Halil Şen ise, muhtarların kurumsal bir kimliğe sahip olmakla birlikte kurumsal bir saygınlıklarının olmadığını ve her gün ortalama 200 evrak imzaladıklarını belirterek, “Kaymakamlık, belediye, adliye, askerlik şubesi, emniyet müdürlüğü, PTT, Maliye, zabıta ve icra müdürlükleri gibi devletin kurumlarına karşı bir çok görevimiz olmasına rağmen, kanunla belirlenmiş hiçbir yetkisi olmayan bir kurumdur muhtarlık. Bu nedenle de devlet ve vatan nezdinde hiçbir saygınlığımız olmadığı anlaşılmaktadır” diye konuştu.KİRA KONTRATLARINI BİZ İMZALAYALIMGelirlerinin artırılması için mahallelerdeki kira kontratlarının noter değil de muhtarlar tarafından imzalanması gerektiğini belirten Şehsuvar Bey Mahallesi Muhtarı Murat Hakverdi: ”Mahalle içindeki ev ve iş yeri sahipleri ile kiracılar arasında düzenlenen kira kontratına muhtarlık onayı zorunluluğu getirilerek hem muhtarlarımıza ekonomik yönden katkı sağlanmış olur hem de kira gelirlerinin Maliye tarafından kontrol edilmesi sağlanarak, vergi kaçırılmasının önüne geçilmiş olur” diyerek önerisini dile getirdi.Muhtarlar, “Türkiye Mahalle ve Köy Muhtarları Platformu”nda beklentileri şöyle sıralıyor:* Köy ve Mahalle muhtarlarımızın mevcut yasaları ve yönetmelikleri derhal GÜNÜMÜZ şartlarına ve koşullarına göre yeniden düzenlenmelidir.* Muhtarların MAAŞLARI kamu memurlarınkine denk olmalıdır.* Muhtarlarımızın Bakanlar kurulunca artırılması yetkilendirilmiş gösterge rakamlarının yaşanılabilir rakamlara denk gelecek şekilde artırılması* Bağ-Kur PRİM BORCU olan muhtarlarımızın borçlarında AFFA gidillmeli, bundan sonrada Muhtarın Sosyal kurum primleri DEVLETÇE karşılanmalıdır.* Muhtarlarımıza sorumluluk ve görev yüklendiği kadar, yetkide yüklenmelidir.* Binlerce kişinin oyunu almış ve onlar için kurumlarda iş yapan Muhtarlarımızın işlemlerinde kapılarda bekletilmemesinin sağlanması* Muhtarlarımıza seçimleri akabinde İç İşleri Bakanlığınca bir KİMLİK verilmesinin sağlanmasını* Muhtarın Gerek gördüğünde mahalle sınırlarında kimlik sorma yetkisinin bulunması ve kolluk güçlerine mahallesindeki olumsuzluklar ile ilgili işlem başlatabilmeli* Muhtarın görevi başında vefat etmesi durumunda eşi ve ailesine devletçe sahip çıkılmasının yasalarca düzenlenmesi* Muhtarların bölgesinde yapılacak büyük ölçekli çalışmalarda muhtarında görüş ve onayının alınması.


http://istanbulmuhtarlari.org


http://www.muhtarlar.org.tr

http://www.marashaberler.net/haber.kahramanmaras_561.html


Haber Yazarı:
Eklenme Tarihi: 2012-08-28 00:52:37
Okunma Sayısı: 25221

 

 

  << Bir Önceki Haber | | Sonraki Haber >>

 
       

............................................................

 

Yeni Sayfa 1

Sıradaki Haberler de Neler var?